• K11

  Chuťově plná a zároveň skvěle pitelná jedenáctka s charakteristickou hořkostí českého chmele odrůd Premiant a Žatecký poloraný červeňák. Vyšší plnost a hutnou pěnu jí dodávají čtyři druhy sladů - český, mnichovský, karamelový a pšeničný.
 • Královská 12

  Je královskou volbou mezi krušovickými pivy. Dlouho doznívající, výrazná hořkost, plná sladová chuť i vůně a sytě zlatá barva, to jsou vlastnosti excelentního ležáku českého typu. Kdo má rád hořká piva, je Královská 12 přímo pro něj.
 • Pšeničné

  Velmi lehká, harmonická vůně a chuť s příjemně ovocnými tóny, vyšší pěnivost a jemné zakalení, to jsou charakteristické vlastnosti pšeničného piva. Krušovice Pšeničné jsou svrchně kvašené, nefiltrované a oblíbené také jako letní osvěžení.
 • Černé

  Výrazná karamelová chuť s tóny pražené kávy, jemná chmelová hořkost a temná barva. Černé Krušovice jsou plným, chuťově výrazným a přitom osvěžujícím pivem.
 • Řízná 10

  Žatecký chmel a vybrané odrůdy ječných sladů dávají pivu osvěžující chuť, vůni a příjemnou hořkost. Krušovická Desítka je řízná, proto se dobře pije a skvěle uhasí žízeň.
 • Nefiltr

  Typickou vůni a chuť čerstvého chmele získává tento světlý ležák díky procesu studeného chmelení v ležáckých tancích. To doplňuje běžné chmelení piva na varně. Je to pivo nefiltrované, což zvýrazňuje jeho specifický charakter, vyšší hořkost a plnost piva.
 • Březňák světlý ležák

  Už více jak 260 let pro vás vaříme světlý ležák tak, jak jej znal i pan Cibich. Tomu naše pivo chutnalo natolik, že mu propůjčil svoji tvář. Vaříme jej na dva rmuty, kvasí v otevřených kádích a dozrává v chládku ležáckého sklepa. Přivoňte si, ucítíte vůni trojího chmelení s jemnými karamelovými tóny.
 • Zlatopramen nealko

  Nealkoholické pivo jemné a výrazné chuti. Výšší plnost, střední intenzita hořkosti bez výrazné mladinové příchutě. Sytá zlatorubínová barva a smetanově bílá hustá pěna.
 • Ležák za studena chmelený

  Obsah alkoholu 4,8 % obj. Spodně kvašený ležák vyvážené chuti s příjemným aroma a výraznější hořkostí, které je dosaženo díky technologii studeného chmelení.
 • Pivní speciál

  Pro zpestření našeho portfolia na čepu pro vás pravidelně připravujeme sváteční speciály. Na Zelený čtvrtek se můžete těšit na Zelené pivo.
 • Strongbow apple cider

  Obsah alkoholu 4,5 % obj. Strongbow je vyroben z 12 nejlepších jablečných odrůd, které jsou nejvhodnější právě pro cider typický hořkosladkou chutí. Nic neosvěží víc než chladivý doušek šumivého cideru Gold Apple podávaného s ledem.

O Šalandě

Královský pivovar Krušovice představuje koncept restaurací Šalanda založený na špičkovém pivě, skvělém designu a výborné kuchyni!

O konceptu Šalandy

Návrháři nejstarších Krušovických Šaland čerpali svou inspiraci z období první republiky. Postupně se však pojetí proměnilo.

Prostředím jsme ještě víc chtěli umocňovat zážitek z výborného piva, skvělé obsluhy a unikátní atmosféry. Proto jsme začali hledat náměty v celém procesu – od výroby v pivovaru přes nejrůznější způsoby čepování až po nezbytné pivní rituály a následnou konzumaci.

Tyto nově vybavené Krušovické Šalandy najdete například v Praze na Hlavním nádraží nebo v Řepích. Třetí koncept navržený speciálně pro potřeby menších měst nabízí Šalanda v Mělníku. Všechny tři typy našich restaurací jsou svým architektonickým pojetím odlišné. Oběd nebo večerní pivo s přáteli vám ale jistě bude chutnat v každé z nich.

Více informací
Restaurace s osobitým interiérem

Krušovické Šalandy se pyšní originálním designem, který jen podtrhuje čerstvost krušovického piva a odkazuje na samotný královský pivovar.

Už od konceptu jsme věnovali velkou pozornost pivnímu hospodářství, tankům i výčepu s výraznou královskou korunkou a osmikohoutovou mostovou pípou. Přes inovativní přístup designérů najdou hosté v restauraci především tradiční materiály.

Dubové stoly a lavice odkazují na fortelnou práci při výrobě piva, lesklý nerez je synonymem čistých a jednoduchých linií. Bílý dlaždicový obklad pak odkazuje na prostory v pivovaru, kde pivo zraje. Celkový dojem prostředí podtrhuje charakteristická kresba procesu výroby krušovického piva, od sladu až po konzumaci právě v Krušovické Šalandě.

Více informací
Pivo jako zážitek

Ve vybraných Krušovických Šalandách si můžete vyzkoušet pití piva z originálního nerezového mázu nebo pravou pivní degustaci.

Během degustování zapojíte všechny své smysly. Nejprve pohledem zhodnotíte barvu piva, poté čichem posoudíte jeho chmelovou vůni. Nakonec přichází na řadu chuť, kdy vynikne hlavně říz a hořkost jednotlivých vzorků.

V každé Šalandě se čepuje krušovické pivo z tanku, což je nejspolehlivější způsob, jak zákazníkům připravit ten nejlahodnější pivní mok. Naše tankové pivo je nepasterizované, vždy čerstvé a čepované bez přístupu vzduchu. Uchovává se v chladicím boxu, za stálé teploty kolem 8°C.

Více informací

Aplikace

Stáhněte si novou aplikaci Šalanda a soutěžte o voucher na konzumaci zdarma v jedné z našich restaurací.