• Krušovice 11 Mušketýr

  Chuťově plná a zároveň skvěle pitelná jedenáctka s charakteristickou hořkostí českého chmele odrůd Premiant a Žatecký poloraný červeňák. Vyšší plnost a hutnou pěnu jí dodávají čtyři druhy sladů - český, mnichovský, karamelový a pšeničný.
  Krušovice 11 Mušketýr
 • Královský Ležák 12

  Je královskou volbou mezi krušovickými pivy. Dlouho doznívající, výrazná hořkost, plná sladová chuť i vůně a sytě zlatá barva, to jsou vlastnosti excelentního ležáku českého typu. Kdo má rád hořká piva, je Královská 12 přímo pro něj.
  Královský Ležák 12
 • Pšenice

  Velmi lehká, harmonická vůně a chuť s příjemně ovocnými tóny, vyšší pěnivost a jemné zakalení, to jsou charakteristické vlastnosti pšeničného piva. Krušovice Pšeničné jsou svrchně kvašené, nefiltrované a oblíbené také jako letní osvěžení.
  Pšenice
 • Královské Černé

  Výrazná karamelová chuť s tóny pražené kávy, jemná chmelová hořkost a temná barva. Černé Krušovice jsou plným, chuťově výrazným a přitom osvěžujícím pivem.
  Královské Černé
 • Královský Originál 10

  Žatecký chmel a vybrané odrůdy ječných sladů dávají pivu osvěžující chuť, vůni a příjemnou hořkost. Krušovická Desítka je řízná, proto se dobře pije a skvěle uhasí žízeň.
  Královský Originál 10
 • Nefiltr

  Typickou vůni a chuť čerstvého chmele získává tento světlý ležák díky procesu studeného chmelení v ležáckých tancích. To doplňuje běžné chmelení piva na varně. Je to pivo nefiltrované, což zvýrazňuje jeho specifický charakter, vyšší hořkost a plnost piva.
  Nefiltr
 • Královsky Hořké Nealko

  První nealkoholické pivo z Krušovic, které si dáte na chuť. Unikátní svou plnou a nahořklou chutí na úrovni průměrné hořkosti ležáků – 28 IBU. Plnou chuť podtrhuje říz a sytá zlatá barva, která láká už na pohled. Spotřebitel si tak může naplno vychutnat autentickou pivní chuť i bez přítomnosti alkoholu.
  Královsky Hořké Nealko
 • Pivní speciál

  Pro zpestření našeho portfolia na čepu pro vás pravidelně připravujeme sváteční speciály. Na Zelený čtvrtek se můžete těšit na Zelené pivo.
  Pivní speciál
 • Strongbow apple cider

  Obsah alkoholu 4,5 % obj. Strongbow je vyroben z 12 nejlepších jablečných odrůd, které jsou nejvhodnější právě pro cider typický hořkosladkou chutí. Nic neosvěží víc než chladivý doušek šumivého cideru Gold Apple podávaného s ledem.
  Strongbow apple cider
 • Craft Beer řemeslné pivo

  Naše lokální řemeslná piva mají svůj charakter a jsou vyráběna z vybraných surovin na nejvyšší technické a technologické úrovni v pivovarech s bohatou historií. Ctíme tradici, ale používáme i inovativní pivovarnické dovednosti s vášní pro nové, rozmanité pivní zážitky.
  Craft Beer řemeslné pivo

O Šalandě

Královský pivovar Krušovice představuje koncept restaurací Šalanda založený na špičkovém pivě, skvělém designu a výborné kuchyni!

O konceptu Šalandy

Návrháři nejstarších Krušovických Šaland čerpali svou inspiraci z období první republiky. Postupně se však pojetí proměnilo.

Prostředím jsme ještě víc chtěli umocňovat zážitek z výborného piva, skvělé obsluhy a unikátní atmosféry. Proto jsme začali hledat náměty v celém procesu – od výroby v pivovaru přes nejrůznější způsoby čepování až po nezbytné pivní rituály a následnou konzumaci.

Tyto nově vybavené Krušovické Šalandy najdete například v Praze na Hlavním nádraží nebo v Řepích. Třetí koncept navržený speciálně pro potřeby menších měst nabízí Šalanda v Mělníku. Všechny tři typy našich restaurací jsou svým architektonickým pojetím odlišné. Oběd nebo večerní pivo s přáteli vám ale jistě bude chutnat v každé z nich.

Více informací
Restaurace s osobitým interiérem

Krušovické Šalandy se pyšní originálním designem, který jen podtrhuje čerstvost krušovického piva a odkazuje na samotný královský pivovar.

Už od konceptu jsme věnovali velkou pozornost pivnímu hospodářství, tankům i výčepu s výraznou královskou korunkou a osmikohoutovou mostovou pípou. Přes inovativní přístup designérů najdou hosté v restauraci především tradiční materiály.

Dubové stoly a lavice odkazují na fortelnou práci při výrobě piva, lesklý nerez je synonymem čistých a jednoduchých linií. Bílý dlaždicový obklad pak odkazuje na prostory v pivovaru, kde pivo zraje. Celkový dojem prostředí podtrhuje charakteristická kresba procesu výroby krušovického piva, od sladu až po konzumaci právě v Krušovické Šalandě.

Více informací
Pivo jako zážitek

Ve vybraných Krušovických Šalandách si můžete vyzkoušet pití piva z originálního nerezového mázu nebo pravou pivní degustaci.

Během degustování zapojíte všechny své smysly. Nejprve pohledem zhodnotíte barvu piva, poté čichem posoudíte jeho chmelovou vůni. Nakonec přichází na řadu chuť, kdy vynikne hlavně říz a hořkost jednotlivých vzorků.

V každé Šalandě se čepuje krušovické pivo z tanku, což je nejspolehlivější způsob, jak zákazníkům připravit ten nejlahodnější pivní mok. Naše tankové pivo je nepasterizované, vždy čerstvé a čepované bez přístupu vzduchu. Uchovává se v chladicím boxu, za stálé teploty kolem 8°C.

Více informací